ČIUŽINIAI:

Kaip išsirinkti patalynę ir čiužinį?

Daugiau informacijos rasite čia

Kaip išsirinkti patalynę ir žiužinį 

Renkantis  patalynę, pirmiausia reikėtų  įvertinti, ar Jūsų miegama patalpa yra šilta, saulėta, šildoma ar vėsi. Patalynė turi labai gerai išgarinti drėgmę arba jei tai yra medvilnė, ji turi būti dažnai skalbiama, todėl reikia rinktis kokybišką patalynę, kad ji dažnai skalbiama nesusidėvėtų.
Patalynė pagaminta iš kokybiško mikrofaser pluošto yra ypač pralaidi orui, ypatingai minkšta, švelni, pasižymi savo sterilumu, neturi  kvapo, tolygiai paskirsto statinį kruvį, neiššaukia allerginių reakcijų. Gebejimas"kvėpuoti" nesukelia prakaitavimo.
Ypač gerai išgarina drėgmę. Šis mikrpluoštas plačiai naudojamas ypač kokybiškų profesionalių sportinių drabužių gamyboje. Ji ypač tinka alergiškiems žmonėms.

Perkant pagalvę ir antklodę pirmenybę reikėtų teikti toms, kurias galima išskalbti. Visiškai netinka vatinės, pūkinės, plunksninės, o ypač gautos kaip palikimas iš kitų vaikų.Geriausiai rinktis su poliesterio kamšalu, Tencelio kamšalu, vilnones - skalbiamas (jei vaikas nealergiškas vilnai).

Perkant čiužinį, reikia atkreipti dėmesį, kad čiužinys  būtų arba pralaidaus orui polieterio čiužinys su skalbiamu užvalkalu iki 60 laipsnių temperatūroje, arba šaltų putų poliuretano čiužiniai HR būtinai su skalbiamais užvalkalais arba spyruoklinis. Antklodę, pagalvęreikėtų bent kartą per mėnesį išskalbti, čiužinuko užvalkalą bent kartą perpusę metų. Jei naudojate apsaugą ant čiužinio, užtenka skalbti tik ją. Žiemą čiužinukągalima palaikyti lauke.Čiužinuko ar patalynės negalima dulkinti namie, nes visos dulkės, erkutės ir jųekskrementai liks kambaryje. Jei vaikas alergiškas, vykdamas į kitą vietą, jiskartu turėtų vežtis ir savo pagalvę bei antklodę.
Ypač tinka antklodėssu Tencel užpildu (medienos celiuliozė), šilko užpildais. Tik visosantialerginės antklodės turi būti skalbiamos ne mažiau nei 60 laipsnių temperatūroje.
Skalbti - saugiai
Tiek alergiškų, tieknealergiškų vaikų organizmas yra jautrus įvairioms cheminėms medžiagoms,sintetiniams kvapams, naudojamiems buityje. Vaikučių drabužėlius, patalynęgeriausia skalbti neutraliais, bekvapiais milteliais, kurie specialiaipritaikyti švelniai ir jautriai kūdikio odelei. Naudojant įprastus ploviklius,nors ir labai gerai skalautume patalėlius, vis tiek ant jų šiek tiek likssintetinių dažų ar kvapų, dėl kurių gali paūmėti alerginės ligos.
Mikrofazės patalynęgalima skalbti ir nenaudojant miltelių, nes medžiaga yra ypač porėta ir lengvaipašalinami nešvarumai.

Oficialūs atstovai:


       2008-2019 © UAB "Vivjena", Visos teisės saugomos.